Esiletõstetud postitus

Roheline Kool tutvustus

neljapäev, 29. märts 2018

Uued liikmed Päikesesipsikutes

Kevadkuu algus tõi Päikesesipsikute rühma uued sõbrad- Aafrika hiidteod. Hiidteod saabusid rühma otse Soome pealinnas Helsinkist, Anni lasteaiast. Kui nad sealsest lasteaiast liikuma hakkasid, siis olid karbis ainult munad, kuid Meie rühma jõudes oli üks tigu juba munast välja koorunud. Temale panime nimeks Matkasell, tema on 5 teost kõige suurem. Algul olid teod väikses karbikeses, aga nüüd elavad suuremas ja avaramas kastis. Kasti põhja panime kookosturvast, mida püüame hoida võimalikult niiskena. Me teame, et mida suurem on tigude elupaik, seda suuremaks nad kasvavad. Internetist leidsime ka, et teod kasvavad kuus 1-2 sentimeetrit. Aga kasvamiseks vajavad nad toitu. Meie jagame neile enda terviseampse. Nende lemmiktoiduks on kurk, õun ja maasikas. Kui rohi õues roheliseks läheb, siis saame neile värskeid võilille lehti ka tuua. Peale söömisele meeldib neile ja roomata. Nüüd, kus nad on juba pisut suuremad ja kojad kõvemad, saame neid ka oma kätte võtta. Varsti loodame nendega tigude võidujooksu teha ja õue roomama viia. Kuna teod naudivad ka vihma, siis oleme nad paaril korral ka „dušši” alla viinud. Vahel kui piserdame pritsiga turvast oleme ka tigusid pritsinud. See meeldib neile väga, siis tulevad nad oma kojast välja ja hakkavad maailma uudistama. Elu lemmikloomaga on vahva, põnev ja alati valmistavad rõõmu ning toovad Meie suule laia naeratuse.




teisipäev, 27. märts 2018

Küünlaümbriste jaht

Teist aastat järjest võttis Tallinna lasteaia Sipsik Mängusipsikute rühm osa “Küünlaümbriste jahist”. "Küünlaümbriste jaht" on lastele ja noortele suunatud keskkonnakampaania, mille raames kutsutakse leidma võimalikult palju tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbriseid. Alumiinium looduses ei lagune ja kampaania raames õpetame lastele keskkonnahoiu ja jäätmete sorteerimise olulisust.

Lapsed koos vanematega ja õpetajad kogusid aasta jooksul tekkinud tühjad teeküünlaümbrised kokku ja sellel aastal kogusime 2899 teeküünlaümbrist.



neljapäev, 15. märts 2018

Terviserada

Täna viidi lasteaia Sipsik sünnipäevanädala ja Rohelise kooli teema Tervis ja heaolu raames läbi ülelasteaialine spordipäev „Sipsiku 100 tiiru“. Lapsed liikusid rühmade kaupa erinevate metsloomade kõndi, jooksu või hüppeid matkides lasteaia siseterviserajal. Kõigepealt oli vaja proovile panna oma nutioskus, et QR-koodiga üles leida erinevate loomade jäljed. Lapsed jätsid meelde, milline on siili, orava, jänese, karu, kopra ja rebase jälg. Seejärel asuti mööda rajatähiseid liikuma, orienteerudes läbi kogu lasteaia. Lapsed said end sportlikult pingutada, sest põnev oli liikuda edaspidi ja tagurpidi, trepist üles ja alla, kõndida piiratud pinnal, hüpata kahel ja ühel jalal, hüpata keksu ja orienteeruda erinevates ruumides. Lõpetuseks said kõik lapsed oma liikumiskalendrisse ühe kleepsu.





Tähesipsikute rada maasikateni

Tähesipsikud tõid oma rühmaruumi natuke kevadet juurde. Koos õpetaja abiga said meie rühma maasikad külvatud. Esimesena oli vaja kohta kuhu muld ja seemned panna. Mõeldes keskkonnale kasutasime selleks munakarpe.
Järgmisena võtsime suurest mullakotist oma uue roosa ja rohelise kühvliga mulda ning täisime sellega kõikide munakarpide augud.
Peale seda läks veel põnevamaks. Saime näpud mulda lükata. Sõrmega oli vaja teha seemnele auk. Igapäev ikka ei saa ju toas mullaga mängida.
Maasikal on väga väiksed seemned seega õpetaja aitas meil need mulda panna ning seejärel saime õrnalt oma näppudega mulla jälle seemne peale lükata.

Viimasena võtsime oma vahva pisikese kastekannu ning andsime maasikatele juua. Süüa saavad nad ju mulla seest aga juua peame neile nüüd igapäev andma. Ootame põnevusega, millal nad oma peakesed mulla seest välja pistavad.  



kolmapäev, 14. märts 2018

Emakeelepäev


Täna viidi lasteaia Sipsik sünnipäevanädala ja Rohelise kooli teema Globaalne kodakondsus raames läbi ülelasteaialine emakeelepäev, kus esitati rühmades valitud kõige ilusamatest sõnadest koostatud omaloomingulisi luuletusi. Luuletused olid kõik kevadest ja kevadeootusest. Valiti välja ka kõige ilusam sõna. Kuuest sõnast - linnukene, lumi, tore, emme, nunnu, kell - osutus kõige ilusamaks sõnaks 2018, mis loodusega seotud, LINNUKENE.




teisipäev, 13. märts 2018

Rühmadevaheline mängu- ja avastuspäev robootiliste digivahendite toel

Tänane lasteaia Sipsik sünnipäevanädala raames läbi viidud ülelasteaialine teemapäev, kus lapsed said oma valikul tegutseda nutivahenditega erinevas töötoas erinevate õpetajate juhendamisel, oli tore ja huvitav päev. Õpetaja Agne õpetas, kuidas BeeBot sünnipäevatorti teeb; õpetajad Loolo ja Getter juhendasid, kuidas BluBot nutikat sünnipäevakaarti joonistab; õpetajad Siiri ja Leila tutvustasid, kuidas OzoBot nutirajal liikuma panna; õpetaja Tage juhendas tahvelarvuti toel tähejahti ja õpetaja Grete tuvastas Smart tahvli abil kes on Sipsik.





neljapäev, 8. märts 2018

Elurikkus Tädu loodusrajal, talv


8.märtsil toimus ülelasteaialine talvematk laste igapäevase liikumisaktiivsuse suurendamise eesmärgil Tädu matkarajal, kus osales 94 last. Liikusime rõõmuga ja jälgisime hoolega looduses toimunud muutusi võrreldes sügisega. Läbitud matkaraja pikkuseks oli kolmel vanemal rühmal 2,6 km ja kolmel nooremal rühmal 800 m. Peale matka olid kõik rühmad oodatud raja alguses asuvale lõkkeplatsile, kus tegime lõket, jõime sooja teed, võtsime kehakinnitust ja meenutasime rajal nähtut. Kõige eredamaks elamuseks oli valge lumevaibaga kaetud mets, rebaseurg ja soe tee lõkke ääres.





Keskkonnatöörühma koosoleku protokoll nr 4

Tallinna lasteaed Sipsik
Keskkonnatöörühma koosoleku protokoll nr 4
Tallinn 07.03.2018
Kell 13.30 – 15.00
Osavõtjad: Ene Hein, Kärt Tagel, Getter Saaroja, Tage Kosk, Marielle Korostik, Leila Toit, Siiri Pentus
Päevakord:
  1. Ülevaade Rohelise Kooli tegevuskava täitmisest
  2. Rohelise lipu taotluse vormi tutvustamine
  3. Ülemaailmsed keskkonnategude päevad 16.-22.04.2018
  4. Vermikomposter lasteaias
  5. Sotsiaalreklaamide loomine lähtudes Rohelise Kooli teemadest
Otsustati
  1. Esitada Rohelise lipu taotlus 4.05.2018
  2. Võtta osa ülemaailmsetest keskkonnategude päevadest: korraldada lastele, lastevanematele ja personalile ühine metsaretk, GPS kunst ja puude istutamine 19.aprillil Tallinna lähiümbruses
  3. 17.04 kell 14.00 tutvustab Marko Mäll õue vermikompostrit õpetajatele ja kell 15.15 õues lastele
  4. Korraldada Tallinna Haridusameti poolt välja kuulutatud nutikuu raames üritus „Sipsiku keskkonnajäljed nutikuul“, mille käigus viiakse rühmades läbi erinevaid tegevusi robootiliste digivahendite toel ja mille tulemusel valmivad rühmadel erinevad sotsiaalreklaamid „Säästa vett!“; „Säästa elektrit!“; „Säästa loodust!“; „Sorteeri prügi!“; „Tarbi targalt!“ ja „Liigu terviseks!“


Koosoleku juhataja: Ene Hein              Protokollija: Kärt Tagel