Esiletõstetud postitus

Roheline Kool tutvustus

teisipäev, 18. aprill 2023

Rõõmusipsikud Robo-Maagia konkursil

Aprillis avanes Rõõmusipsikute rühma lastel hea võimalus osaleda Tallinna Lasteaed Vikerkaar nutikuu raames korraldatud konkursil Robo-Maagia 2023 lasteaias. Kuna konkursile olid oodatud laste loodud loodus- ja keskkonnahoiu teemalised lühi - animatsioonid, kus on kasutatud ka robootikavahendeid, sobis Rõõmusipsikute projektõppe raames loodud keskonnateemaline animatsioon „Panda päästab hai“ konkursile suurepäraselt.

Lapsed mõtlesid välja fantaasiarikka loo, kus tegelaseks on haikala, kes neelab alla Coca-Cola purgi, mille inimesed on rannas vette visanud. Talle tuleb appi pandakaru, kes saabub helikopteriga. Ujub hai kõhtu ja toob prügi välja.

Lapsed voolisid animatsiooni jaoks plastiliinist hai ja teisi kalu. Dekoratsiooniks kasutasime helesinist riiet, mida oli hea liigutada, kui kaadrid vahetusid.


Robootika vahenditest kasutasime Lego WeDo2 komplektiga ehitatud helikopterit. Helikopteri köie panime liikuma tahvelarvutis tehtud programmi abil. Ozobot roboti peale voolisime plastiliinist Coca-Cola pudel. Pildistamisel kasutasime statiivi ja telefoni. Animatsiooni tegemiseks pildistasime väga, väga palju kaadreid. 


Žürii tõi animatsiooni juures välja laste ideedest lähtumise, toreda pöörase stsenaariumi ja mitmekesise materjalide kasutuse.Animatsiooni saab vaadata siit:  https://www.youtube.com/watch?v=BtifjFwVI3E

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar