Esiletõstetud postitus

Roheline Kool tutvustus

esmaspäev, 3. september 2018

Tarkusepäev Nähkaga!

Esmaspäeva, 3.septembri hommikul tähistati Tallinna lasteaias Sipsik tarkusepäeva Nähkaga.
Nähka ärkas oma pesas nagu tavaliselt. Ta pesi hambad, riietus ja asus teele Süda tänava lasteaia poole, et üheskoos lastega masti tõmmata Rohelise kooli lipp, mis lasteaiale Sipsik keskkonnateadliku tegevuse eest juba kevadel üle anti.
Lasteaias kohtus Nähka direktor Öökulliga, kes lapsi ja õpetajaid tarkusepäeva puhul tervitas. Ega Nähkal kohe ei õnnestunudki Rohelist lippu masti tõmmata. Direktor soovitas tal kõigepealt hommikuputru süüa, seejärel liikumisõpetaja Jänese eestvedamisel hommikvõimlemist teha ja muusikaõpetaja Mesilase juhendamisel liiklusreeglid meelde tuletada. Siis soovisid õpetajad Nähkale natuke tarkust jagada. Eesti keele õpetajad Lepa Tiinu ja Triinu Lepa õpetasid tähti. See oli põnev, kuidas oma kehaga saab tähtedest sõnu kirjutada. Niimoodi õppides kirjutasid Nähka ja lapsed sõna TARKUS. Matemaatika õpetaja Rebane teadis, kuidas lapsed võiksid lahendada oma rühma meeskonnaga  matemaatilise mõistatuse nii, et selle tulemusel kokku saada üks vanarahva tarkus. Nüüd teavad lapsed, et
TARGAKS SAADAKSE VIGU TEHES; KUNAGI POLE HILJA TARGAKS SAADA;  KORDAMINE ON TARKUSE EMA; TARKUS TEEB TUGEVAKS, LAISKUS LAHJAKS; TARKUS ON INIMESELE NAGU PÄIKE LOODUSELE.
Ka Nähka andis lastele uurimisülesande, leida Nähka raamatust rühmale antud  tarkuseteraga jutt, lugeda see rühmas ette ja mõelda, mida lugu õpetas.
Järgnes lipu heiskamine ja üllatus lastele.
Põnevat õppimise aastat!
Aitäh direktor Öökull – õpetaja Tage; liikumisõpetaja Jänes – õpetaja Eveli; muusikaõpetaja Mesilane – õpetaja Kaisa; eesti keele õpetajad Lepatriinud – õpetaja Kärt ja õpetaja Loolo; matemaatika õpetaja – õpetaja Eige!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar